مرداد ۱۷, ۱۳۹۹

ایمیل: info@SaharArjmand.com
sale no mobarak
 

۷ روش برای ترغیب زبان اموزان به صحبت کردن در کلاس

۷ روش برای ترغیب زبان اموزان به صحبت کردن در کلاس

۱.قانون ۸۰ /۲۰ را در نظر بگیرید. روانشناسان می گویند ۸۰ درصد از موفقیت ما در انجام کاری مربوط می شود به انگیزه ما و ۲۰ در صد مربوط می شود به عملکرد ما.پس به آنها انگیزه بدهیم .چرا باید به زبان انگلیسی در کلاس صحبت کنند؟چه نفعی میبرند از آن؟

به آنها بگویید  يك لیست چرایی درست کنید. (چرا دوست دارند يا مي خواهند زبان انگليسي ياد بگيرند) و هر جلسه چند دقیقه روی آن وقت بگذارید و اجازه دهید در مورد آن صحبت کنند و یا حتی موردی را به آن ليست اضافه کنند. با اين كار ,هم شما با انگيزه هاي دروني و بيروني انها اشنا مي شويد و هم خودشان به ان اگاه مي شوند. مي توانيد در طول ترم با به ياد اوري انها توسط خودتان دوباره شور و انرزي به زبان اموزان بدهيد

۲.ارتباط خوب و حس خوب در کلاس ایجاد و برقرار کنید. از جایگاه قدرت وارد کلاس نشوید بلکه باید بدانند که شما هم در تیم آنها هستید و برای شما هم مهم هست که آنها چیزی را یاد بگیرند .

۳.از همان روز اول به عنوان کسی که به زبان خارجی مسلط هست بیشترین استفاده از آن را داشته باشید .کار خیلی سختی است اما صبور و مهربان و ملایم باشید.قرار نيست با انگليسي صحبت كردن زياد احساس نا اميدي به انها منتقل شود.از روش هاي مختلف براي بيان منظور خود استفاده كنيد.تصاوير .فيلم ها .نقاشي م پانتوميم .تمام تلاش براي انتقال مفهوم هست نه فقط به رخ كشيدن تسلط خودمان به زبان انگليسي.

۴. می توانید به کمک آنها یک سوگند نامه درست کنید .قوانینی را بنویسید و از آنها بخواهید که آن را امضا کنند.در ابتدای هر جلسه همه می توانند بلند بشوند و مانند سرود ملی کشور خود آن را بخوانند و به آن احترام بگذارند.  شما هم در این کار آنها را همراهی کنید و سعی کنید با انرزی و اشتیاق این سوگند نامه را بیان کنند.در ادامه یک نمونه برای شما خواهم گداشت.  

 

I promise to try to speak as much as possible

I promise not be afraid of making mistakes

I promise not speak Persian

I promise to use English to communicate

I promise to try to have fun

*copyrights 2003 talk a lot, book1, EFL press

http://www.eflpress.com/teacher/100.html

۵.چند دقیقه اول کلاس را می توانید اجازه دهید که زبان آموزان در مورد هر موضوعی  که دوست دارند با هم صحبت کنند.تا از لحاظ ذهني و روانی آمادگی لازم را بدست بياورند و آماده یک کلاس با یک فضای جدید شوند. این کار باعث میشود که زبان انگلیسی ابزاری شود برای بیان افکار و احساس آنها و به آنها هویت و اعتبار بدهد. من هر زمان که این کار را در کلاس انجام میدهم کاملا متوجه تفاوتي چشم گیری هستم و اینکه در ادامه کلاس دانش آموزان بیشتر از زبان انگلیسی استفاده می کنند .ولی روز هایی که این کار را انجام نمی دهم درصد استفاده از زبان انگليسي پایین می آید.

۶.به چید مان کلاس هم می توانید توجه کنید. اگر این امکان وجود دارد می توانید صندلی ها را طوری قرار دهید که دو به دو روبه روی یکدیگر بنشینند. این باعث میشود احساس بهتری برای صحبت کردن داشته باشند و بيشتر به اين كار ترغيب شوند به  خصوص در مورد کلاس هایی که دانش آموزان به دلایل مختلف از جمله کمروبی،ترس، وبی خوصلگی علاقه ای به صحبت کردن ندارن.تغییر دادن مدل نشستن آنها می تواند تاثیر خوبی داشته باشد.

۷٫٫وقتی انگلیسی صحبت میکنند نشان دهید که خیلی خوش حال شده آید. گاهی حتی اغراق آمیز. و نشان دهید که چقدر هیجان زده می شوید وقتی میبینید آنها این کار را انجام میدهند.به روند كار اهميت بدهيد و تلاش انها را تشويق كنيد و مورد توجه قرار دهيد نه فقط هدف را(استفاده از زبان انگليس).چون همه ما وقتي به هدف ميرسيم انگيزه ها و هيجانتات ما كمرنگ مي شود.


هميشه در كلاس هم به هدف و هم خيلي بيشتر به تلاش و خلاقيت هاي دانش اموزان بها بدهيد تا ايجاد انگيزه شود


 

 

 

 

 

۰

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *